Дмитрик Павло Миколайович (канд. с.-г. наук, доцент)

Дмитрик Павло Миколайович

кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри лісового і аграрного менеджменту

Народився 2 липня 1977 року в місті Коломия Івано-Франківської області.

1994 року закінчив Коломийську середню школу № 9 і цього ж року вступив до Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича, який закінчив 1999 р. за спеціальністю «Біологія» та здобув кваліфікацію біолога, викладача біології та хімії.

Упродовж 2000 року працював вчителем у загальноосвітній  школі с. П’ядики.

2001 рік – займав посаду завідувача лабораторією в приватних фірмах «Колоінвест» та «Перлина Карпат».

З травня 2002 р. почав працювати у Коломийській дослідній станції на посаді завідувача лабораторії агрохімічних аналізів. Цього ж року вступив до аспірантури Кам’янець-Подільської аграрно-технічної академії та розпочав роботу над темою «Технологія вирощування фенхеля звичайного в умовах Прикарпаття».

З 1 березня 2005 року – працює на посаді старшого лаборанта на кафедрі агрохімії і ґрунтознавства Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

У грудні 2007 року захистив кандидатську дисертацію «Особливості технології вирощування фенхеля звичайного в умовах Передкарпаття».

В січні 2008 року отримав посаду асистента кафедри агрохімії і ґрунтознавства Інституту природничих наук Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

З січня 2011 року займає посаду доцента кафедри агрохімії і грунтознавства.

З вересня 2019 р. по серпень 2020 р. – завідувач аналітичної лабораторії Українського науково-дослідного інституту гірського лісівництва (УкрНДІгірліс) ім. П.С. Пастернака

З 01 вересня 2020 року займає посаду доцента кафедри лісового і аграрного менеджменту.

Додаткові посади: член Прикарпатського відділення Українського товариства ґрунтознавців і агрохіміків, керівник курсових та дипломних робіт ОР бакалавр і магістр.
Сфера наукових інтересів: удосконалення технологій вирощування сільськогосподарських культур на дерново-підзолистих ґрунтах Передкарпаття, вивчення окремих технологічних елементів вирощування лікарських рослин, ентомологія, ботаніка, дендрологія.

Перелік курсів, які читає: сільськогосподарська фітопатологія, лісова фітопатологія, агрофармакологія, сільськогосподарська ентомологія, лісова ентомологія, ботаніка, дендрологія, недеревні ресурси лісу, лісова генетика і селекція, лісова зоологія, сучасні інформаційні технології в лісовому господарстві, лісове ділочинство, інтегрований захистлісу, гербологія, лісова геоботаніка, лікарські рослини, їх ресурси і культивування, ГІС у лісовому господарстві.

Основні наукові публікації:

1. Дмитрик П.М. Оптимізація строків та способів сівби фенхелю звичайного Foeniculum vulgare. Збірник наукових праць Харківського національного аграрного університету. – № 1-2. – Харків, 2018. – С. 125-129.
  2. Дмитрик П.М. Продуктивність фенхеля звичайного сорту Чернівецький 3 за різних строків сівби. Вісник Львівського національного аграрного університету. – № 23. – Харків, 2019. – С. 57-60.
  3. Дмитрик П.М. Фенхель – знайома і не знайома в Україні культура // Основні, малопоширені і нетрадиційні види рослин – від вивчення до освоєння (сільськогосподарські і біологічні науки): Матеріали VІI Міжнародної науково-практичної конференції (у рамках VIІI наукового форуму «Науковий тиждень у Крутах – 2023», 2 березня 2023 р., с. Крути, Чернігівська обл.) / ДС «Маяк» ІОБ НААН: у 2 т. Обухів: Друкарня ФОП Гуляєва В.М., 2023. Т. 2. 332 с. С. 93-101.
  4. Дмитрик П.М. Методичні рекомендації та завдання до виконання курсової роботи з навчальної дисципліни «Дендрологія» (для студентів ІІ курсу денної та заочної форми навчання першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 205 лісове господарство) / Прикарпат. нац. ун-т імені Василя Стефаника; уклад. П.М. Дмитрик. – Івано-Франківськ: ПНУ імені Василя Стефаника, 2023. – 24 с.
  5. Дмитрик П.М. Актуальні проблеми сучасного стану ялицевих лісів Карпатського регіону // Сучасний стан, проблеми і перспективи лісівничої освіти, науки та виробництва: матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної інтернет-конференції (Біла Церква, 14 квітня 2023 р.). – Біла Церква: БНАУ, 2023. – 168 с. С. 23-25.
  6. Ya.Ya. Hryhoriv, U. Karbivska, O. Turak, Y. Chernevyi, V. Oliinyk, I. Koliadzhyn, A. Savchyn, P. Dmytryk, V. Gniezdilova, N. Asanishvili. Study of the Qualitative State of Podzolized Black Soil in Short-Term Crop Rotations. Ecological Engineering and Environmental Technology, 2023, 24(7), PP. 98–104. https://doi.org/10.12912/27197050/169752
  7. Дмитрик П.М. Продуктивність Echinacea purpurea (L.) Moench. в західних передгірських регіонах України // Науково-інноваційний розвиток агровиробництва як запорука продовольчої безпеки України: вчора, сьогодні, завтра: матеріали ІV Всеукраїнської науково-практичної конференції, Київ, 28–29 вересня 2023 р. / НААН, ННСГБ, Ін-т історії аграр. науки, освіти та техніки, Ін-т СГ Карпатського регіону НААН; наук. ред. В. А. Вергунов. ‒ Київ ‒ Оброшине, 2023. – 305 с. С. 256-258.

Стажування:

Дмитрик П.М. Технологічні елементи вирощування фенхеля звичайного як складова підготовки висококваліфікованого фахівця-агронома / Науково-педагогічне стажування «Модернізація системи професійної підготовки фахівців аграрної галузі»., Балтійська міжнародна академія, м. Рига, Латвійська республіка 6 листопада – 17 грудня 2023 року.

Контакти:

pavlo.dmytryk@pnu.edu.ua

вул. Галицька, 201, каб. 206
Кафедра лісового і аграрного менеджменту

Факультет природничих наук
Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника