З 2002 року на кафедрі діє аспірантура, де готують фахівців вищої категорії. В аспірантурі навчаються не тільки обдаровані випускники кафедри, а й представники інших навчальних навчальних, наукових та виробничих установ: Івано-Франківського сільськогосподарського коледжу, Прикарпатської державної сільськогосподарської станції, Івано-Франківського державного проектно-технологічного центру «Облдержродючість», Івано-Франківського обласного центру експертизи сортів рослин, Державної обласної інспекції захисту рослин, Облдержадміністрації та ін.
Навчання в аспірантурі здійснюється у двох формах: з відривом і без відриву від виробництва. Аспіранти поєднують свої дослідження з тематиками науково-технічних програм Української національної аграрної академії наук, Департаментом агропромислового розвитку Облдержадміністрації. При цьому вони мають можливість використовувати матеріали баз наукових та виробничих установ області, які тісно співпрацюють з кафедрою.
За останні роки на кафедрі захищено кандидатські дисертації (Лис Н.М., Дмитрик П.М., Климчук М.М., Турак О.Ю., Орловський Р.М., Вихованець В.Я.) та підготовлено до захисту дисертації ( Брус Л.В., Соловей Г.М., Турак О.Д., Масюк В.В., Косар В.І.).
Удосконалення елементів технології вирощування зернових культур
на дерново-підзолистих грунтах Передкарпаття
Технологія вирощування льону-довгунця
на дернових-опідзолених грунтах Передкарпаття
Тематика дисертаційних робіт
- Вплив бобово-злакових травосумішок на підвищення родючості еродованих дерново-підзолистих ґрунтів та їх протиерозійну стійкість.
- Зміна показників родючості дерново-підзолистих поверхнево оглеєних ґрунтів при їх сільськогосподарському використанні.
- Вплив способів основного обробітку й удобрень на родючість дерново-підзолистих ґрунтів та продуктивність льону-довгунця в умовах Прикарпаття.
- Формування врожаю квасолі залежно від дії агротехнічних заходів в умовах Центрального Прикарпаття.
- Вплив системи основного обробітку на родючість дерново-підзолистого ґрунту та продуктивність ріпаку озимого в умовах Західного Лісостепу України.
- Продуктивність гречки залежно від технології вирощування в умовах Прикарпаття України.
- Агроекологічні аспекти використання схилових земель на території Центрального Прикарпаття.
- Еколого-технологічні аспекти використання осушених мінеральних ґрунтів у різних формах господарювання на території Івано-Франківщини.
- Вплив насичення сівозмін ріпаком озимим на родючість дерново-опідзолених ґрунтів Прикарпаття.
- Продуктивність сої залежно від технології вирощування в умовах Прикарпаття.
- Формування ґрунтового покриву на зруйнованих землях Калуського калійного комбінату та їх раціональне використання.
- Продуктивність рижію залежно від технологічних прийомів вирощування в західному Лісостепу.
- Зміна родючості дерново-підзолистого поверхнево оглеєного ґрунту Передкарпаття за його обробітку й біологізації землеробства.
- Агроекологічний моніторинг ґрунтів у Центральному Прикарпатті.
Прийняття дослідів
Дослід закладено на полях СФГ “Фортуна”, с. Негівці, Калуського району Івано-Франківської області
Культура – соя, сорт – Либідь
Досліди по вивченню впливу обробітків грунту на урожайність с.г. культур
(дендропарк “Дружба”)
Прогноз урожаю зернових культур